מחזור פסולת עירונית

פסולת עירונית מחזורכולנו מודעים לכך שכמויות פסולת שאינן מטופלות ועוברות להטמנה פוגעות בסביבה. זה אולי נוח לנו להשתמש בכלים חד פעמיים ולחסוך מעצמנו את הדחת הכלים. זה אולי היגייני להחליף מפת ניילון לשולחן, להשליך בקבוקים ריקים ועוד כהנה וכהנה. אבל מה זה עושה לעולם? ברור לכל שהתוצאות לסביבה ולכדור הארץ הרות אסון ממש. כאן נכנסות לתמונה חברות מקצועיות בתחום המחזור והטיפול באשפה. החברות פועלות למציאת דרכים לשפר את החיים ללא פגיעה בסביבה ומציאת פתרונות חדשניים לבעיות הפסולת העירונית.  

פסולת עירונית – מהו טיפול חכם?

הטיפול המתקדם בפסולת העירונית מתייחס לשני היבטים. 

1. צמצום בצריכה של משאבים – הצריכה המרובה שמאפיינת את החיים המודרניים שלנו מביאה לכך שהאנושות עושה שימוש מוגזם במשאבים. עוד ועוד פלסטיק, עוד ועוד מתכות וחומרים נוספים שעוברים שימוש קצר ומועברים להטמנה. הטיפול המתקדם נועד למחזר את המוצרים הללו לאחר שימוש, ולהחזיר את החומר למצב שמיש. בצורה כזו נמנע צורך להמשיך לצרוך משאבים חדשים ונחסוך קרקע יקרה בה הפסולת מוטמנת. 

2. צמצום בהטמנה שפוגעת בסביבה – הטמנה של פסולת עירונית מביאה לפגיעה ישירה בסביבה. בין אם אלו תהליכים של פירוק שפולטים חומרים רעילים ובין אם בזובז של שטחי קרקע אדירים, תנועה אדירה של משאיות וזיהום אויר יש להבין כי חומרים מסוימים אינם מתפרקים במהלך תקופה סבירה, מה שמביא לנזק עצום ליקום בו אנחנו חיים. 

לכן חשוב למצוא פתרונות חדשניים שיכולים לענות על הצורך, ולעזור לנו, בני האדם לחיות בנוחות בלי לבצע שינוי דרמטי בהרגלים שלנו, אך מנגד לעצור את הפגיעה המתמשכת באיכות הסביבה. חברות שונות והרשויות הממשלתיות מחפשות אחר פתרונות ישימים ובעלי תועלת סביבתית וציבורית וכלכלית בנושאים שהוצגו לעיל.

החברה שמציגה פתרון יעיל

חברת זירו וויסט המובילה בענף זה מציעה פתרונות חדשניים עבור מיון ומיחזור פסולת עירונית וטיפול נכון בה. כך שמצד אחד הפסולת לא תועבר לתחנות מעבר הסמוכים לאזורי מגורים – דבר שכרוך בהפצת ריחות לא נעימים ותנועת משאיות בלב העיר. ומצד שני – הפסולת שתועבר ללא טיפול להטמנה לא תגרום לפגיעה סביבתית חמורה כפי שקורה כיום.