מיון פסולת עירונית

מיון פסולת עירוניתבשנים האחרונות התחדד המושג קיימות בכל אחד מאורחות החיים שלנו והרבה מאוד חידושים הגיעו לחיינו בשל כך.. גם בעניין הטיפול בפסולת ובעיקר מיון פסולת והמיחזור שלה יש לא מעט חידושים ומסקנות. אם פעם השלכנו ללא מחשבה מיוחדת חפצים לפח האשפה, והיא הועברה אחר כבוד להטמנה, הרי שהיום אנו מבינים שזה לא יכול להמשך כך... חייבים לחולל שינוי כדי לא להגיע למצב בו אנחנו ממשיכים לפגוע בסביבה ולגרום לנזקים חמורים המשליכים על איכות החיים שלנו. אחד הנושאים המשמעותיים הוא נושא מיון הפסולת והמיחזור שלה. נושא בוער שמטרתו להפחית את הנזק הסביבתי שנוצר כתוצאה מהטמנת אשפה ללא מיון וברירה.

הסבר על מיון פסולת

לכל חומר גלם יש התנהגות שונה ומאפיינים שונים. הפסולת האורגנית מתפרקת במהלך תקופה קצרה למדי, ויש בה תועלת ישירה בכך שהיא מהווה גורם משביח לקרקע, לצמחים ולעולם במסגרת מעגל החיים האקולוגי. אך מוצרים מלאכותיים מהווים גורם בעייתי לאורך הרבה מאוד שנים מה קורה, לדוגמה, עם בקבוק פלסטיק שמושלך לפח ומועבר להטמנה? מה עם סוללות שהתרוקנו או מכשיר סלולארי שיצא מכלל שימוש? כל אלו מהווים גורם מזיק מאוד לסביבה. מכאן, שנדרש פתרון שכןלא ניתן  להשליך אותם לפח האשפה לצד הפסולת הביתית. כאן נוצר צורך לבצע מיון פסולת.

כיצד ממיינים את הפסולת?

מיון פסולת הינו תהליך שצריך להתחיל כבר בכל משק בית, חברה, מפעל או מוסד. כך שלא כל הפסולת שיוצאת משערי הבית יגיעו אל אותה מכולה ולאותו סוג טיפול. המשמעות היא שאת  כלי הזכוכית מעבירים למכולה מסוימת, את מוצרי הניר המשומשים – למכולה אחרת. וכמובן – מכולה לבקבוקי פלסטיק, מוצרי חשמל וכן הלאה. מיון זה מונע מצב של עומס פסולת מצטברת ומעורבבת שעוברת להטמנה שהינה מפגע סביבתי חמור מאוד.

פתרונות עבור מיון חכם ויעיל

חברות לא מעטות עמלות למצוא פתרונות עבור נושא המיון של הפסולת. יש מכולות מסוגים שונים ושיטות מיון אשר המטרה שלהן היא אחת – להביא את האנושות לפעול בעניין ולשתף פעולה. ככל שהציבור במדינה יקפיד על מיון פסולת כך הסביבה שלנו תהיה ירוקה יותר. חברת זירו וויסט מציעה פתרון חכם עבור מיון פסולת ומיחזורה, שדבר שיתרום לשיפור איכות הסביבה ולאיכות חיים טובה יותר לכולנו.