זירו וויסט, השם שאתם לא מכירים חיוני לכולנו

זירו וויסטאף אחד לא אוהב לעסוק בזבל. אף אחד לא נהנה להשליך פסולת או אשפה. ובכל זאת, כמויות האשפה בעולם שוברות שיאים. מה שצריך לעשות זה שני דברים. אלף, להפחית את כמויות הפסולת. בית, להפוך את הפסולת לשימושית ולהפחית את הטמנת האשפה באדמה. בשביל לסייע בהפחתת כמות הפסולת שמוטמנת הוקמה חברת זירו וויסט

זירו וויסט, כדי שפשוט לא נטבע בתוך זבל 

אפילו חובבי מחזור מושבעים מכירים טוב יותר את פחי המחזור אך לא את חברת Zero waste. השם הזה, שאתם ככל הנראה לומדים להכיר רק עכשיו חיוני לכולנו. זירו וויסט, כמו חברות נוספות שפועלות בעולם, לוקחת חלק חשוב במשימה חיונית להפחתת כמות הפסולת המוטמנת ובמיחזור הפסולת הקיימת. נשים את הדברים על השולחן – המטרה היא למנוע מצב שבו אנו או ילדינו פשוט – נטבע בתוך אשפה, זבל או פסולת (תקראו לכך איך שתקראו). 

צרה צרורה ושמה הטמנה

הידעתם שכיום, שמונים אחוזי מהפסולת בישראל מוטמנת בקרקע? כן, במדינת ישראל הקטנטונת מבזבזים שטח יקר המציאות, בתור פח אשפה ענקי. ואם זה לא מספיק, חישבו על המפגע הסביבתי העצום שההטמנה יוצרת ועל המקרים בהם הזיהום הקרקעי כה גדול כך שלא ניתן להשתמש בשטחים אלה לשימושים אחרים. על פי יעדי המדינה לשנת 2030של המדינה  רוצים להגיע בתוך מספר שנים לא גדול להטמנה של פחות מ-30 אחוז מהפסולת המיוצרת באופן ביתי או תעשייתי. כיום, תנו דעתכם לכך שכ-80 אחוזים מהפסולת מוטמנת. מי שלא נפעם מהנתון הזה כנראה רוצה לגלות בסופו של דבר, את המשמעות המילולית של הביטוי "החיים בזבל". 

מתקן שמחולל מהפך 

זירו וויסט נושאת את הדגל הסביבתי על ידי הקמת מתקן חדשני ומתקדם ברמה המקומית והלאומית במטרה להפחית את  כמות הפסולת המוטמנת ולהגדיל את היקף מיחזור הפסולת בישראל.

המתקן יטפל בפסולת שתועבר אליו, ימיין, ימחזר ויפחית את כמות הפסולת המיועדת להטמנה. מרבית הפסולת שתכנס בשערי המתקן תהפוך לתוצרי מחזור כמו נייר, פלסטיק ומתכות, לקומפוסט איכותי לחקלאות ולהפקת אנרגיה ירוקה ההערכות הן שחצי מהאשפה שכיום מוטמנת, תמוחזר כהלכה.